LQM21DN100N00D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQM21DN100N00D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 15MA 500 MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
DC Current :
15mA
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
1MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Height :
850μm
Series :
LQM21
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Current Rating :
15mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Type :
Multilayer
Factory Lead Time :
7 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Max DC Current :
15mA
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±30%
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Functions :
1
HTS Code :
Shielding :
yes
Inductance :
10μH
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Depth :
1.45mm
Military Standard :
Not
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency - Self Resonant :
24MHz
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
LQM21DN100N00D
Murata Electronics LQM21DN100N00D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD