LQM18PN4R7MFRL
Mfr.Part #
LQM18PN4R7MFRL
Description
FIXED IND 4.7UH 620MA 550MOHM SM
Stock
10
In Stock :
10
Test Frequency :
1MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Case Code (Imperial) :
0603
Military Standard :
Not
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Functions :
1
Shielding :
yes
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
800μm
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
620mA
Depth :
950μm
Type :
Multilayer
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 25% TOLERANCE
Termination :
SMD/SMT
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Series :
LQM18
Mount :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Weight :
3.997283mg
Factory Lead Time :
7 Weeks
Case Code (Metric) :
1608
Current Rating :
620mA
Inductance :
4.7μH
Material - Core :
Ferrite
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
DC Current :
620mA