LP330F33IDT
Mfr.Part #
LP330F33IDT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 33.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Frequency :
33MHz
Operating Mode :
Fundamental
Series :
ATSSMLP
Size / Dimension :
0.437Lx0.190W 11.10mmx4.83mm
Type :
MHz Crystal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±30ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C~85°C