LLDND4040MKT2R2MM
Mfr.Part #
LLDND4040MKT2R2MM
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Description
FIXED IND 2.2UH 2.8A 79 MOHM SMD
Brand :
Mounting Style :
PCB Mount
DC Resistance (DCR) :
79mOhm Max
Inductance :
2.2 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Current Rating (Amps) :
2.8 A
Current - Saturation (Isat) :
3.8A
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Tolerance :
±20%
Datasheets
LLDND4040MKT2R2MM
TAIYO YUDEN LLDND4040MKT2R2MM
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD