LLDND1616KKT4R7MM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLDND1616KKT4R7MM
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 550MA 640MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Termination Style :
SMD/SMT
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.065" L x 0.065" W (1.64mm x 1.64mm)
Product Category :
Power Inductors - SMD
Supplier Device Package :
Product Type :
Fixed Inductors
Ratings :
Current Rating (Amps) :
550 mA
DC Resistance (DCR) :
640mOhm Max
Brand :
Current - Saturation (Isat) :
950mA
Series :
LLDN
Tolerance :
±20%
Inductance :
4.7 µH
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Details
Frequency - Self Resonant :
Features :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Material - Core :
Metal
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
Product :
Power Inductors
Datasheets
LLDND1616KKT4R7MM
TAIYO YUDEN LLDND1616KKT4R7MM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD