LFE2-12SE-7F256C
Mfr.Part #
LFE2-12SE-7F256C
Package / Case
256-BGA
Description
IC FPGA 193 I/O 256FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Lead Free :
Lead Free
Base Part Number :
LFE2-12
Package / Case :
256-BGA
Number of Terminations :
256
Length :
17mm
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Width :
17mm
Supply Voltage :
1.2V
27.6kB
Max Frequency :
320MHz
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
No
Number of Pins :
256
Pin Count :
Combinatorial Delay of a CLB-Max :
0.304 ns
Voltage - Supply :
1.14V~1.26V
Height Seated (Max) :
2.1mm
Qualification Status :
Not Qualified
Number of I/O :
193
Terminal Pitch :
1mm
Operating Supply Voltage :
1.2V