LF1290NP-682
Mfr.Part #
LF1290NP-682
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 6.8MH 250MA 2LN TH
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Common Mode Chokes
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height :
9.4996mm
Size / Dimension :
0.669Lx0.512W 17.00mmx13.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
6.8 mH
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Published :
Operating Frequency :
50/60Hz Hz
Length :
16mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance @ Frequency :
6.8mH @ 1kHz
Mounting Type :
Through Hole
Filter Type :
Power Line
Depth :
13mm
Number of Lines :
2
Series :
LF
Lead/Base Style :
Pin
Pbfree Code :
yes
Current Rating (Max) :
250mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
2.5Ohm
Datasheets
LF1290NP-682
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD