LES40A48-2V5AJ
Mfr.Part #
LES40A48-2V5AJ
Description
DC DC CONVERTER 2.5V 100W
Size / Dimension :
2.30Lx0.90W x 0.19 H 58.4mmx22.9mmx4.8mm
Number of Functions :
1
Output Voltage :
2.5V
Current - Output (Max) :
40A
Efficiency :
91%
R-XDMA-P8
Qualification Status :
Not Qualified
Series :
Typhoon (100W)
Pin Count :
8
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Isolation :
2.25kV
Voltage - Output 1 :
2.5V
Surface Mount :
No
ECCN Code :
EAR99
Published :
Input Voltage-Nom :
36V
Voltage - Input (Min) :
36V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Power (Watts) :
100W