LD13AC221ZAB1A
Mfr.Part #
LD13AC221ZAB1A
Description
CAP CER 220PF 1KV X7R 1825
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Tolerance :
-20% +80%
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
2.54mm
Height :
2.54mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Depth :
6.4mm
Datasheets
LD13AC221ZAB1A
KYOCERA AVX LD13AC221ZAB1A
LD 220pF Ceramic Capacitor -20% +80% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
LD13AC221ZAB1A Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 1kV Volts DC - Rated DC.
LD13AC221ZAB1A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV