LCMAX300-12H-5
Mfr.Part #
LCMAX300-12H-5
Description
CONN TERM RECT RING 300MM #M12
Stud/Tab Size :
M12 Stud
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line), 45° Angle
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter - Barrel ID :
1.031 (26.19mm)
ECCN Code :
EAR99
Tab Thickness :
0.264 6.71mm
Series :
LCMAX
Width - Outer Edges :
1.890 48.01mm
Terminal Style :
Single Stud Hole
HTS Code :
Diameter - Barrel OD :
1.299 (32.99mm)
Diameter - Ring ID :
0.551 (14.00mm)