L717DAH15PTRM8
Mfr.Part #
L717DAH15PTRM8
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Termination :
Solder
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Series :
D
Feature :
Board Lock, Grounding Indents
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
300V
Shell Size, Connector Layout :
2 DA A
Factory Lead Time :
11 Weeks
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Machined
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Positions :
15
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
L717DAH15PTRM8
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L717DAH15PTRM8 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, L717DAH15PTRM8 pinout, L717DAH15PTRM8 datasheet PDF, L717DAH15PTRM8 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L717DAH15PTRM8 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L717DAH15PTRM8 Overview
L717DAH15PTRM8 Features
D series
L717DAH15PTRM8 Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L717DAH15PTRM8 D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP