L06031R5CGSTR
Mfr.Part #
L06031R5CGSTR
Description
FIXED IND 1.5NH 1A 60 MOHM SMD
JESD-609 Code :
e3
Inductance :
1.5nH
Tolerance :
±0.2nH
Height :
610μm
Height Seated (Max) :
0.028 0.71mm
Published :
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Depth :
910μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Test Frequency :
450MHz
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Number of Terminations :
2
Q Factor :
26
Radiation Hardening :
No
Current Rating :
1A
Series :
Accu-L®
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Q @ Freq :
26 @ 450MHz
Lead Free :
Lead Free
Max DC Current :
1A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
26
DC Current :
1A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
10GHz
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Military Standard :
Not
Non-Magnetic
Thickness :
610μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
L06031R5CGSTR
KYOCERA AVX L06031R5CGSTR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD