L0603180FHLTR
Mfr.Part #
L0603180FHLTR
Description
FIXED IND 18NH 200MA 1.2 OHM SMD
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Terminal Finish :
TIN LEAD
Q @ Freq :
28 @ 450MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Test Frequency :
450MHz
Frequency - Self Resonant :
3.3GHz
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Rated Current-Max :
0.2A
Inductance Frequency - Test :
450MHz
Tolerance :
±1%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
13
Current Rating :
200mA
Inductance :
18nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.71mm
Datasheets
L0603180FHLTR
KYOCERA AVX L0603180FHLTR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD