L-05B13NJV6T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L-05B13NJV6T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 13NH 250MA 1.35OHM SMD
Stock
228
In Stock :
228
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Case Code (Metric) :
0603
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
1.35Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Inductance :
13nH
ECCN Code :
EAR99
Published :
2010
Weight :
170.097139μg
Material - Core :
Ceramic
REACH SVHC :
No SVHC
Tolerance :
±5%
Max DC Current :
250mA
Current Rating :
250mA
Test Frequency :
100MHz
Type :
Multilayer
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Tolerance :
5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~100°C
DC Current :
250mA
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Q Factor :
4
Number of Pins :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Frequency - Self Resonant :
3.5GHz
Height :
300μm
Depth :
330μm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
L-05B13NJV6T
Johanson Technology L-05B13NJV6T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD