L-05B10NJV6T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L-05B10NJV6T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 250MA 1.2 OHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Number of Pins :
2
Tolerance :
±5%
Current Rating (Amps) :
250mA
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Test Frequency :
100MHz
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Ceramic
Q Factor :
4
Type :
Multilayer
Published :
Composition :
Ceramic
Inductance Tolerance :
5%
Current Rating :
250mA
Inductance :
10nH
REACH SVHC :
No SVHC
Max Operating Temperature :
100°C
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
DC Current :
250mA
Height :
300μm
Length :
609.6μm
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
250mA
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Depth :
330μm
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
11 Weeks
Supplier Device Package :
0201 (0603 Metric)
Width :
304.8μm
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Datasheets
L-05B10NJV6T
Johanson Technology L-05B10NJV6T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD