KR355LD72W334KH01L
Mfr.Part #
KR355LD72W334KH01L
Description
CAP CER MLCC
Capacitance :
330nF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
X7T
Width :
5mm
Voltage - Rated DC :
450V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
5.7mm
Thickness :
2.8mm
Package / Case :
Murata Electronics KR355LD72W334KH01L
330nF Ceramic Capacitor 2220
KR355LD72W334KH01L Overview
This device can operate on voltage - Rated DC of 450V.
KR355LD72W334KH01L Features
with the voltage - Rated DC of 450V