KNF21400C17DA3TS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNF21400C17DA3TS
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC 17PF 400MHZ SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Center / Cutoff Frequency :
400MHz Cutoff
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Attenuation Value :
20dB @ 900MHz ~ 1.4GHz
Current :
150mA
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Cut Tape (CT)
Values :
C = 17pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Height :
0.037 0.95mm