KNF21100C65DA3TS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNF21100C65DA3TS
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC 65PF 100MHZ SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Mounting Type :
Surface Mount
Attenuation Value :
20dB @ 450MHz ~ 950MHz
Packaging :
Digi-Reel®
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Current :
150mA
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
Center / Cutoff Frequency :
100MHz Cutoff
Type :
Low Pass
Values :
C = 65pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Voltage - Rated :
25V
Series :
KNF, Kyocera
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Height :
0.037 0.95mm
ESD Protection :
No
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm