K680K15C0GH5UH5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K680K15C0GH5UH5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Depth :
2.5mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Radial
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
68pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Pitch :
5.0038mm
Size Code :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Series :
Mono-Kap™ K
Lead Style :
Formed Leads
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
Wire
Dielectric :
C0G
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
C0G
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Length :
4mm
Voltage - Rated :
100V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Datasheets
K680K15C0GH5UH5
Vishay K680K15C0GH5UH5
Mono-Kap™ K 68pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial