K680J10C0GF5UH5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K680J10C0GF5UH5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Depth :
2.3mm
Length :
3.6mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Lead Style :
Formed Leads
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
68pF
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead/Base Style :
Formed Leads
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Size Code :
Terminal Shape :
Wire
Terminal Pitch :
5mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V