K680K10C0GF5TH5
Mfr.Part #
K680K10C0GF5TH5
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Through Hole
Length :
3.6mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
2.3mm
Pbfree Code :
Wire
Series :
Mono-Kap™ K
Tolerance :
±10%
Size Code :
JESD-609 Code :
e3
Lead Style :
Formed Leads
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated :
50V
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Terminal Pitch :
5mm
Datasheets
K680K10C0GF5TH5
Vishay K680K10C0GF5TH5
Mono-Kap™ K 68pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial