K680J15C0GH5TH5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K680J15C0GH5TH5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Lead Style :
Formed Leads
Factory Lead Time :
10 Weeks
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
HTS Code :
Length :
4mm
Dielectric :
C0G
Series :
Mono-Kap™ K
Lead/Base Style :
Formed Leads
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size Code :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR
Terminal Shape :
Wire
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Package / Case :
Radial
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
68pF
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Multilayer :
yes
Lead Pitch :
5.0038mm
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±5%
Depth :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
K680J15C0GH5TH5
Vishay K680J15C0GH5TH5
Mono-Kap™ K 68pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial