IS61VPD51236A-200B3-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IS61VPD51236A-200B3-TR
Manufacturer
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Package / Case
165-TBGA
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165PBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Package / Case :
165-TBGA
Number of Pins :
165
Memory Type :
Volatile
Memory Interface :
Parallel
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V
Memory Format :
SRAM
Clock Frequency :
200MHz