IS43LR16640A-6BL-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IS43LR16640A-6BL-TR
Manufacturer
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Package / Case
60-TFBGA
Datasheet
Download
Description
IC DRAM 1GBIT PARALLEL 60TWBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
5ns
Memory Interface :
Parallel
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Supply :
1.7V~1.95V
Package / Case :
60-TFBGA
Memory Type :
Volatile
Memory Format :
DRAM
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Clock Frequency :
166MHz