IS42VM32800E-6BLI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IS42VM32800E-6BLI
Manufacturer
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Package / Case
90-TFBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
5.5ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Operating Supply Voltage :
1.8V
Supply Voltage :
1.8V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.7V
Voltage - Supply :
1.7V~1.95V
Terminal Pitch :
0.8mm
Length :
13mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Ports :
1
Memory Format :
DRAM
Sequential Burst Length :
1248FP
Clock Frequency :
166MHz
Packaging :
Tray
Number of Functions :
1
Memory Type :
Volatile
Address Bus Width :
14b
Package / Case :
90-TFBGA
Nominal Supply Current :
95mA
Density :
256 Mb
Interleaved Burst Length :
Number of Terminations :
90
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.95V
Memory Width :
32
Terminal Position :
BOTTOM
Refresh Cycles :
I/O Type :
COMMON
Organization :
8MX32
Height Seated (Max) :
1.2mm
Mount :
Surface Mount
Standby Current-Max :
0.00001A
Memory Interface :
Parallel
Max Supply Current :
80mA