IN-P32ATYG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IN-P32ATYG
Manufacturer
Inolux
Package / Case
2-PLCC
Datasheet
Download
Description
LED YELLOW/GREEN CLEAR 2PLCC SMD
Manufacturer :
Inolux
Product Category :
Lens Size :
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V
Wavelength - Dominant :
573nm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Current - Test :
20mA
Package / Case :
2-PLCC
Mounting Type :
Surface Mount
Height (Max) :
1.90mm
Viewing Angle :
120°
Wavelength - Peak :
576nm
Color :
Yellow-Green
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Millicandela Rating :
110mcd
Lens Color :
Clear
Series :
IN-P32AT
Lens Style :
Round with Flat Top
Size / Dimension :
3.20mm Lx2.80mm W