ILC5062AIC44X
Mfr.Part #
ILC5062AIC44X
Manufacturer
Fairchild Semiconductor
Package / Case
SC-70, SOT-323
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC70
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Fairchild Semiconductor
Product Category :
Supervisors
Number of Terminations :
3
Supply Voltage :
2V
JESD-609 Code :
e3
Reset :
Active Low
Terminal Form :
Gull wing
Number of Channels :
Voltage - Threshold :
4.4V
Number of Functions :
Terminal Finish :
MATTE TIN
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored :
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Surface Mount :
yes
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
2mm
Adjustable Threshold :
No
Terminal Position :
Dual
Operating Temperature :
-30°C~80°C TA
Pin Count :
3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Pitch :
0.65mm