ILC5061AM46X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ILC5061AM46X
Manufacturer
Fairchild Semiconductor
Package / Case
SOT-23-3
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR PWR SUP SUPPORT
Manufacturer :
Fairchild Semiconductor
Product Category :
Supervisors
Min Supply Voltage :
1.5V
Undervoltage Threshold :
4.554V
Number of Outputs :
1
Current - Output :
50mA
Min Operating Temperature :
-30°C
Operating Supply Current :
4.2μA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Output :
4.6V
Max Supply Voltage :
10V
Power Dissipation-Max :
150mW
Overvoltage Threshold :
4.646V
Max Operating Temperature :
80°C