ILBB0805ER260V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ILBB0805ER260V
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 26 OHM 0805 1LN
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Construction :
Multilayer Chip
Published :
Impedance @ Frequency :
26Ohm @ 100MHz
Number of Lines :
1
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.45mm
Height :
1.0922mm
Series :
ILBB-0805
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Case Code (Metric) :
Impedance :
26Ohm
Reach Compliance Code :
Unknown
Packing Method :
Tape and Reel
Max DC Current :
600mA
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Core Material :
Ferrite
Pbfree Code :
yes
Rated Current :
0.6A
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
60mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
ILBB0805ER260V
Vishay / Dale ILBB0805ER260V
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN