ILBB0402ER200V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ILBB0402ER200V
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 20 OHM 0402 1LN
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Construction :
Chip
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Max DC Current :
300mA
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
25%
Material :
Ferrite
Factory Lead Time :
16 Weeks
Test Frequency :
100MHz
Impedance @ Frequency :
20Ohm @ 100MHz
Current Rating :
300mA
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) (Max) :
130mOhm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Reach Compliance Code :
Unknown
Series :
ILBB-0402
Number of Pins :
2
Number of Lines :
1
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Impedance :
20Ohm
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Width :
0.5mm
Depth :
600μm
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
609.6μm
Inductance :
20 μH
Packing Method :
TR, 7 INCH
Filter Type :
FERRITE BEAD
Datasheets
ILBB0402ER200V
Vishay / Dale ILBB0402ER200V
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN