ILBB0805ER170V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ILBB0805ER170V
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 17 OHM 0805 1LN
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Number of Pins :
2
Packing Method :
Tape and Reel
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
25%
Inductance :
17 μH
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Test Frequency :
100MHz
Current Rating :
600mA
Number of Lines :
1
JESD-609 Code :
e3
Height :
1.0922mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Weight :
5.499807mg
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
60mOhm
Construction :
Multilayer Chip
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Case Code (Imperial) :
Series :
ILBB-0805
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Body Material :
Ferrite
Impedance :
17Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
600mA
Termination :
SMD/SMT
Number of Functions :
1
Impedance @ Frequency :
17Ohm @ 100MHz
Depth :
1.45mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ILBB0805ER170V
Vishay / Dale ILBB0805ER170V
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN