IHD1BH153L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHD1BH153L
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15MH 80MA 36 OHM TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
Axial
Max DC Current :
80mA
Material - Core :
Ferrite
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Shielding :
Unshielded
Series :
IHD
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.270Diax0.700L 6.85mmx17.78mm
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Tolerance :
±15%
Type :
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Length :
17.78mm
Lead/Base Style :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Current Rating (Amps) :
80mA
Inductance :
15mH
DC Resistance (DCR) :
36Ohm Max
Current - Saturation :
60mA
Datasheets
IHD1BH153L
IHD1BH153L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD