IDC7328ER471M
Mfr.Part #
IDC7328ER471M
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 470UH 820MA 850MOHM SM
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Composition :
Height :
7.11mm
Length :
18.542mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Package / Case :
Nonstandard
Width :
15.24mm
DC Resistance (DCR) :
850mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.280 7.11mm
Series :
IDC-7328
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating :
820mA
Shielding :
Unshielded
Inductance :
470μH
Current - Saturation :
1.4A
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
Depth :
15.24mm
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
820mA
Datasheets
IDC7328ER471M
IDC7328ER471M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD