IDC7328ER101M
Mfr.Part #
IDC7328ER101M
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 100UH 1.8A 190MOHM SMD
Fixed Inductors
Current - Saturation :
3A
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
Inductance :
100μH
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±20%
Width :
15.24mm
Composition :
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.280 7.11mm
Current Rating (Amps) :
1.8A
Current Rating :
1.8A
Depth :
15.24mm
Length :
18.542mm
Resistance :
190mOhm
Package / Case :
Nonstandard
Max Operating Temperature :
125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Military Standard :
Not
Test Frequency :
100kHz
Lead Free :
Lead Free
Height :
7.11mm
Series :
IDC-7328
Datasheets
IDC7328ER101M
IDC7328ER101M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD