HTS05472005FPB19
Mfr.Part #
HTS05472005FPB19
Package / Case
Axial
Description
RES 20M OHM 1% 1.5W AXIAL
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Package :
Box
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±1%
Series :
HTS
Features :
High Voltage
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
Supplier Device Package :
Composition :
Thick Film
Power (Watts) :
1.5W
Size / Dimension :
0.177" Dia x 1.850" L (4.50mm x 47.00mm)
Resistance :
20 mOhms
Datasheets
HTS05472005FPB19
Vishay / Sfernice HTS05472005FPB19
20 MOhms, 1.5W, Thick Film,