HR01134J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HR01134J
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 130K OHM 5% 1/16W AXIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Through Hole Resistors
Height - Seated (Max) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.036 Square x 0.075 L (0.91mm x 1.91mm)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Package :
Bulk
Tolerance :
±5%
Features :
Number of Terminations :
2
Series :
HR, Kyocera
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Product Status :
Obsolete
Package / Case :
Resistance :
130 kOhms