HL021R6BTTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HL021R6BTTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.6NH 339MA 137MOHM SM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Finish :
Tin (Sn)
DC Resistance (DCR) :
137mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Max DC Current :
339mA
Packing Method :
TR
Q Factor :
25
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Q @ Freq :
25 @ 450MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Inductance :
1.6nH
Lead Free :
Lead Free
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1NH
Material - Core :
Non-Magnetic
Current Rating :
339mA
Published :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039Lx0.023W 1.00mmx0.58mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
MLO™
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Frequency - Self Resonant :
13.4GHz
Depth :
660μm
Mount :
Surface Mount
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height :
350μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
450MHz
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Type :
Multilayer
Tolerance :
±0.1nH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case Code (Imperial) :
Datasheets
HL021R6BTTR
KYOCERA AVX HL021R6BTTR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD