HL02180GTTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HL02180GTTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 18NH 190MA 1.213OHM SM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
2.38GHz
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.023W 1.00mmx0.58mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
ONE SURFACE
ECCN Code :
EAR99
Type :
Multilayer
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Inductance :
18nH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height :
350μm
Shielding :
No
Max DC Current :
190mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±2%
Pbfree Code :
yes
Q Factor :
28
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Current Rating :
190mA
Depth :
660μm
HTS Code :
Test Frequency :
450MHz
DC Resistance (DCR) :
1.213Ohm Max
Material - Core :
Non-Magnetic
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR
Case Code (Metric) :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Published :
Series :
MLO™
Q @ Freq :
28 @ 450MHz
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
HL02180GTTR
KYOCERA AVX HL02180GTTR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD