HC4-DC100V-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HC4-DC100V-D
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 100V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Power Relays, Over 2 Amps
Termination Type :
Solder
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Relay Action :
Momentary
Operating Temperature (Max) :
60°C
Operating Temperature (Min) :
-50°C
Coil Voltage(DC)-Max :
110V