HC1206CG271J631
Mfr.Part #
HC1206CG271J631
Description
CAP CER 270PF 630V C0G/NP0 1206
Capacitance :
270 pF
Tolerance :
±5%
Features :
High Voltage
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Size / Dimension :
0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.041 (1.05mm)
Datasheets
HC1206CG271J631
Meritek HC1206CG271J631
HC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.130L x 0.063W 3.30mm x 1.60mm C0G NP0 ±5% 270pF