HC0805CG330G251
Mfr.Part #
HC0805CG330G251
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
250V
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.25mm)
Capacitance :
33 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
HC0805CG330G251
Meritek HC0805CG330G251
HC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.080L x 0.050W 2.03mm x 1.25mm C0G NP0 ±2% 33pF