HC0805CG270G251
Mfr.Part #
HC0805CG270G251
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±2%
Capacitance :
27 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.25mm)
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
HC0805CG270G251
Meritek HC0805CG270G251
HC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.080L x 0.050W 2.03mm x 1.25mm C0G NP0 ±2% 27pF