HC0805CG180F251
Mfr.Part #
HC0805CG180F251
Description
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 0805
Capacitance :
18 pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
HC0805CG180F251
Meritek HC0805CG180F251
HC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.080L x 0.050W 2.03mm x 1.25mm C0G NP0 ±1% 18pF