HC0805CG150F201
Mfr.Part #
HC0805CG150F201
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.25mm)
Voltage - Rated :
200V
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
15 pF
Datasheets
HC0805CG150F201
Meritek HC0805CG150F201
HC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.080L x 0.050W 2.03mm x 1.25mm C0G NP0 ±1% 15pF