H8121RDZA
Mfr.Part #
H8121RDZA
Description
RES 121 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
15 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
121Ohm
Working Voltage :
350V
Lead Diameter :
0.6 mm
Size / Dimension :
0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Lead Length :
30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
H8121RDZA
TE Connectivity AMP Connectors H8121RDZA
FIXED RESISTOR, 121Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,