H811RFZA
Mfr.Part #
H811RFZA
Description
RES 11 OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
350V
Lead Diameter :
0.6 mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
11Ohm
Lead Length :
30mm
Datasheets
H811RFZA
TE Connectivity AMP Connectors H811RFZA
FIXED RESISTOR, 11Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,