H8110KDYA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H8110KDYA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 110K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Packing Method :
Tape
Lead Diameter :
0.6 mm
Additional Feature :
PRECISION
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Length :
30mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Metal Film
Series :
Holco, Holsworthy
Feature :
Pulse Withstanding
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
17 Weeks
Construction :
Tubular
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
110kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Published :
Size / Dimension :
0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
Package / Case :
Axial
Datasheets
H8110KDYA
TE Connectivity AMP Connectors H8110KDYA
FIXED RESISTOR, 110kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,