H811R5BZA
Mfr.Part #
H811R5BZA
Description
RES 11.5 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
11.5Ohm
Lead Length :
30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
EAR99
Working Voltage :
350V
Package / Case :
Axial
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
Lead Diameter :
0.6 mm
Datasheets
H811R5BZA
TE Connectivity AMP Connectors H811R5BZA
FIXED RESISTOR, 11.5Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,