H8115KBZA
Mfr.Part #
H8115KBZA
Description
RES 115K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Length :
30mm
Size / Dimension :
0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
PRECISION
Working Voltage :
350V
Lead Diameter :
0.6 mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistance :
115kOhm
Surface Mount :
No
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
H8115KBZA
TE Connectivity AMP Connectors H8115KBZA
FIXED RESISTOR, 115kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,