H12WD48110-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H12WD48110-10
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Package / Case
Hockey Puck
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 110A 48-660V
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Load Current :
110A
Output Type :
AC
Mount :
Chassis Mount, Panel
Lead Free :
Lead Free
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Series :
H12WD
Throw Configuration :
SPST
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Load :
48V~660V
Mounting Type :
Chassis Mount
Packaging :
Bulk
Voltage - Input :
4V~32VDC
Relay Type :
Relay
Termination Style :
Screw Terminal
Package / Case :
Hockey Puck
Termination :
Screw
Datasheets
H12WD48110-10
Sensata Technologies – Crydom H12WD48110-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V